Briab logo
Kontakt
Meny

Söker du någon specifik
person eller kompetens?

Här hittar du oss, dagens medarbetare på Briab. Men vi växer med våra uppdragsgivares förtroende så det tillkommer nya kollegor hela tiden. Sök på namn, kompetens eller ort i fältet ovan. Och hittar du inte det du söker, så slå en signal eller maila så tar vi kontakt.

Vi på Briab

Din sökning gav inget resultat, försök igen.

Björn Wulff

Björn Wulff

Marknadschef

bjorn.wulff@briab.se

08-406 66 35
0702-20 00 15

Stockholm

Peter Nilsson

Peter Nilsson

Affärsområdeschef Brandprojektering

peter.nilsson@briab.se

08-410 102 59
0708- 11 04 50

Stockholm

Ida Johansson

Ida Johansson

Konsultchef Brandprojektering & kontorsansvarig Uppsala

ida.johansson@briab.se

018-430 30 87
0706-80 76 44

Uppsala

Oskar Ekberg

Oskar Ekberg

Konsultchef Brandprojektering & kontorsansvarig Göteborg

oskar.ekberg@briab.se

031-757 19 81
0705-65 69 13

Göteborg

Jens Kjerulf

Jens Kjerulf

Teamledare Risk Consulting

jens.kjerulf@briab.se

08-406 66 16
0732-00 55 77

Stockholm

Thomas Zinsli

Thomas Zinsli

Teamledare Briab Direkt, Utförandekontrollant

thomas.zinsli@briab.se

08-406 66 14
0732-55 22 52

Stockholm

Therese Samuelsson

Therese Samuelsson

Brandingenjör, Civilingenjör brandteknik

therese.samuelsson@briab.se

08-410 102 67
0708-39 83 66

Stockholm

Caroline Abrahamsson

Caroline Abrahamsson

Brandskyddsprojektör

caroline.abrahamsson@briab.se

08-406 66 13
0732-55 11 51

Stockholm

Ala Mohammed

Ala Mohammed

Brandskyddsprojektör

ala.mohammed@briab.se

031-757 19 83
0766 40 40 46

Göteborg

Alexander Lenksjö

Alexander Lenksjö

Projektledare Briab Projektpartner

alexander.lenksjo@briab.se

010-20 38 405
0728-53 31 43

Stockholm

Alexandra Rhea

Alexandra Rhea

Brandskyddsprojektör

alexandra.rhea@briab.se

08-406 66 26
0732-44 66 69

Stockholm

Anders Ranby

Anders Ranby

Seniorkonsult, tekn. lic. & styrelseledamot

anders.ranby@briab.se

08-410 102 55
0734-22 42 10

Stockholm

Anders Sandberg

Anders Sandberg

Seniorkonsult

anders.sandberg@briab.se

018-430 30 81
0733-21 13 13

Uppsala

Anders Westlund

Anders Westlund

Kontrollansvarig

anders.westlund@briab.se

08-406 66 37
0706-86 46 46

Stockholm

Andreas Englin

Andreas Englin

Utförandekontrollant

andreas.englin@briab.se

010-20 38 382
0706-73 73 96

Gävle, Stockholm

Andreas Johansson

Andreas Johansson

Seniorkonsult brandprojektering & kontorsansvarig Gävle

andreas.johansson@briab.se

010-20 38 381
0707-91 00 20

Gävle, Uppsala

Andreas Ljungberg

Andreas Ljungberg

Konsultchef Brandprojektering Stockholm

andreas.ljungberg@briab.se

08-406 66 38
0706-00 22 03

Stockholm

Ann-Sofie Parmstig

Ann-Sofie Parmstig

CAD-illustratör

ann-sofie.parmstig@briab.se

08-410 102 61
0761-15 61 74

Stockholm

Anton Rydholm

Anton Rydholm

Brandingenjör, Civilingenjör riskhantering

anton.rydholm@briab.se

08-410 98 549
0761-03 05 90

Stockholm

Arnold Trampe

Arnold Trampe

Brandskyddsprojektör

arnold.trampe@briab.se

018-430 30 89
0732-44 66 61

Uppsala

Arvid Kinnerberg

Arvid Kinnerberg

Brandingenjör

arvid.kinnerberg@briab.se

08-410 102 66
0708-39 87 24

Stockholm

Beatrice Yxhammar

Beatrice Yxhammar

Projektadministratör

beatrice.yxhammar@briab.se

018-430 05 90
0768-88 26 27

Uppsala

Bengt Elison

Bengt Elison

Seniorkonsult & styrelseledamot

bengt.elison@briab.se

08-410 102 54
0708-47 91 51

Stockholm

Björn Evers

Björn Evers

Brandingenjör

bjorn.evers@briab.se

08-406 66 30
0703-74 51 58

Stockholm

Björn Hedskog

Björn Hedskog

Operativ chef

bjorn.hedskog@briab.se

08-410 102 53
0701-49 97 70

Stockholm

Candy Yau

Candy Yau

Brandskyddsprojektör

candy.yau@briab.se

08-406 66 03
0706-80 61 17

Stockholm

Caroline Eriksson Lantz

Caroline Eriksson Lantz

Brandingenjör, Master i brandteknik

caroline.eriksson.lantz@briab.se

08-406 66 17
0729-88 77 33

Stockholm

Caspar Kindt

Caspar Kindt

Brandingenjör, Civilingenjör riskhantering

caspar.kindt@briab.se

08-406 66 07
0766-43 43 47

Stockholm

Christian Kenneby

Christian Kenneby

Senior Risk Consultant

christian.kenneby@briab.se

031-757 19 82
0725-70 40 50

Göteborg

Daniel Engman

Daniel Engman

Civilingenjör

daniel.engman@briab.se

08-406 66 11
0725-54 40 68

Stockholm

Daniel Malm

Daniel Malm

Brandingenjör

daniel.malm@briab.se

018-430 30 86
0738-39 00 54

Uppsala

Ebba Rundbom

Ebba Rundbom

Civilingenjör kemiteknik, specialist riskanalys

ebba.rundbom@briab.se

08-410 102 52
0732-44 08 88

Stockholm

Emilia Norin

Emilia Norin

Brandingenjör

emilia.norin@briab.se

0702-34 38 72

Stockholm

Erol Ceylan

Erol Ceylan

Brandingenjör, Civilingenjör riskhantering

erol.ceylan@briab.se

08-406 66 33
0738-39 00 55

Stockholm

Ester Kawa

Ester Kawa

Konsultchef & Projektledare Briab Projektpartner

ester.kawa@briab.se

010-203 84 03
0761-19 42 04

Stockholm

Fredrik Hiort

Fredrik Hiort

VD

fredrik.hiort@briab.se

08-410 102 51
0733-60 87 60

Stockholm

Fredrik Nystedt

Fredrik Nystedt

Teamledare FoU

fredrik.nystedt@briab.se

0709-14 01 03

Malmö

Fredrik Pauli

Fredrik Pauli

Konsultchef Brandprojektering Norrköping

fredrik.pauli@briab.se

011-400 60 21
0708-39 86 84

Norrköping

Glenn Källström

Glenn Källström

Projektledare Briab Projektpartner

glenn.kallstrom@briab.se

010-203 80 02
0703-85 09 89

Uppsala

Goran Golubovic

Goran Golubovic

Brandskyddsprojektör ventilationsspecialist

goran.golubovic@briab.se

08-406 66 19
0723-58 70 00

Stockholm

Hans Benddorf

Hans Benddorf

Styrelseledamot

hans.benndorf@briab.se

Stockholm

Hazha Abdulrahman

Hazha Abdulrahman

Brandskyddsprojektör

hazha.abdulrahman@briab.se

08-410 102 65
0706-10 75 90

Stockholm

Henrik Nyberg

Henrik Nyberg

Brandingenjör

henrik.nyberg@briab.se

018-430 05 91
0723-99 55 85

Uppsala

Ida Pettersson

Ida Pettersson

Brandskyddsprojektör

ida.pettersson@briab.se

08-410 985 42
0701-47 73 53

Stockholm

Isabel Kaiser

Isabel Kaiser

Projektadministratör

isabel.kaiser@briab.se

08-406 66 20
0732-62 62 69

Stockholm

Jenny Westerlund

Jenny Westerlund

Designingenjör

jenny.westerlund@briab.se

08-406 66 05
0725-53 34 66

Stockholm

Jens Bengtsson

Jens Bengtsson

Risk management

jens.bengtsson@briab.se

08-406 66 25
0721-89 99 88

Stockholm

Jim Tärnåsen

Jim Tärnåsen

Brandskyddsprojektör

jim.tarnasen@briab.se

010-20 38 383
0706-80 41 85

Gävle

Joakim Larsson

Joakim Larsson

Brandskyddsprojektör

joakim.larsson@briab.se

011 – 400 60 23
0733 – 32 49 57

Norrköping

Joel Péclard

Joel Péclard

Brandingenjör

joel.peclard@briab.se

023-459 58
0733-52 44 81

Falun

Johan Dahrnè

Johan Dahrnè

Utförandekontrollant

johan.dahrne@briab.se

08-406 66 29
0732-55 51 49

Stockholm

Johan Hanberger

Johan Hanberger

Brandingenjör

johan.hanberger@briab.se

031-757 19 86

Göteborg

Johan Lindberg

Johan Lindberg

Brandingenjör

johan.lindberg@briab.se

018-430 30 88
0732-55 11 52

Uppsala

Johan Malmqvist

Johan Malmqvist

Brandingenjör

johan.malmqvist@briab.se

018-430 30 84
0703-33 38 70

Uppsala

Johan Norén

Johan Norén

R&D Director

johan.noren@briab.se

08-406 66 06
0708-39 86 83

Malmö, Stockholm

Johan Rönnbäck

Johan Rönnbäck

Affärsområdeschef Installation

johan.ronnback@briab.se

08-410 102 62
0708-39 86 86

Stockholm

Johan Svensson

Johan Svensson

Specialist, Riskhantering

johan.svensson@briab.se

010-203 83 32
0735-12 60 07

Malmö

Johan Westerlund

Johan Westerlund

Brandingenjör

johan.westerlund@briab.se

08-410 102 68
0708-39 77 17

Stockholm

Johanna Waltersson

Johanna Waltersson

Brandskyddsprojektör

johanna.waltersson@briab.se

018-430 05 94
0701-49 26 14

Uppsala

Johannes Näslund

Johannes Näslund

Affärsområdeschef Förvaltningsbrandskydd

johannes.naslund@briab.se

023-459 59
0705-65 65 02

Falun

Josefin Andersson

Josefin Andersson

NXT-trainee

josefin.andersson@briab.se

010-203 83 27
0768 32 56 40

Stockholm

Kajsa Boström

Kajsa Boström

Konsultchef Brandprojektering Stockholm

kajsa.bostrom@briab.se

08-406 66 32
0738-39 00 88

Stockholm

Kristian Wickberg

Kristian Wickberg

Brandskyddsprojektör

kristian.wickberg@briab.se

018-430 05 96
0731-44 19 95

Uppsala

Linus Johansson

Linus Johansson

Brandskyddsprojektör

linus.johansson@briab.se

031-757 19 84
0734 41 14 44

Göteborg

Ludwig Jerräng Carlstedt

Ludwig Jerräng Carlstedt

NXT-trainee

ludwig.jerrang.carlstedt@briab.se

010-203 83 29
0768 32 55 79

Stockholm

Magnus Nordgren

Magnus Nordgren

Analytiker

magnus.nordgren@briab.se

08-406 66 23
0709-43 46 49

Stockholm

Magnus Thorhede

Magnus Thorhede

Brandskyddsprojektör, ventilationsspecialist

magnus.thorhede@briab.se

08-406 66 31
0703-74 78 51

Stockholm

Malin Brandt

Malin Brandt

Utförandekontrollant

malin.brandt@briab.se

08-41 09 85 47
0761-02 20 96

Stockholm

Marcus Andersson

Marcus Andersson

Ekonomi & administration

marcus.andersson@briab.se

08-406 66 10
0725-54 40 14

Stockholm

Marie Persson Björkman

Marie Persson Björkman

Styrelseordförande

marie.bjorkman@briab.se

Stockholm

Markus Göransson

Markus Göransson

Säkerhetsingenjör

markus.goransson@briab.se

018-430 05 92
0732-55 51 42

Uppsala

Martin Johanson

Martin Johanson

Miljö- & kvalitetschef

martin.johanson@briab.se

08-410 102 57
0708-40 00 57

Stockholm

Matilda Svensson

Matilda Svensson

Brandingenjör, Civilingenjör brandteknik

matilda.svensson@briab.se

031-757 19 85

Göteborg

Matilda Weyler

Matilda Weyler

NXT-trainee

matilda.weyler@briab.se

010-203 83 26
0768 32 56 39

Stockholm

Mikael Holm

Mikael Holm

IT-ansvarig

mikael.holm@briab.se

08-406 66 39
0738-39 02 20

Norrköping

Nayan Jahan

Nayan Jahan

Redovisningsekonom

nayan.jahan@briab.se

Stockholm

Niklas Kihlgren

Niklas Kihlgren

Utförandekontrollant

niklas.kihlgren@briab.se

08-406 66 27
0732-55 51 47

Stockholm

Olle Wulff

Olle Wulff

Affärsområdesschef Riskhantering

olle.wulff@briab.se

08-406 66 09
072-329 23 27

Stockholm

Olov Sundström

Olov Sundström

Brandingenjör, Civilingenjör brandteknik

olov.sundstrom@briab.se

08-406 66 36
0738-39 11 66

Stockholm

Pelle Zetterström

Pelle Zetterström

Brandingenjör

pelle.zetterstrom@briab.se

018-430 05 97
0731-44 21 06

Uppsala

Per Bengtsson

Per Bengtsson

Brandingenjör, Civilingenjör brandteknik

per.bengtsson@briab.se

08-406 66 24
0706-01 21 28

Stockholm

Philip Roos Lindeborg

Philip Roos Lindeborg

Ekonomi & administration

philip.roos.lindeborg@briab.se

08-410 102 69
0725-71 76 71

Stockholm

Rebecka Lind

Rebecka Lind

Brandingenjör

rebecka.lind@briab.se

011-400 60 22
0733-32 49 13

Norrköping

Rebecka Lundblad Roth

Rebecka Lundblad Roth

NXT-trainee

rebecka.lundblad.roth@briab.se

010-203 83 28
0768 32 57 31

Stockholm

Roar Kronstad

Roar Kronstad

Affärsområdeschef Briab Projektpartner

roar.kronstad@briab.se

010-203 84 01
0730-74 74 30

Stockholm

Robin Karlsson

Robin Karlsson

Utförandekontrollant

robin.karlsson@briab.se

08-41 09 85 48
0705-45 60 84

Stockholm

Roger Vesterholm

Roger Vesterholm

Ventilationsspecialist

roger.vesterholm@briab.se

08-410 985 43
0731-44 19 33

Stockholm

Sandra Hedqvist

Sandra Hedqvist

Brandingenjör, Civilingenjör brandteknik

sandra.hedqvist@briab.se

08-406 66 02
0703-46 77 76

Stockholm

Sara Kåberg

Sara Kåberg

Ekonomichef

sara.kaberg@briab.se

08-406 66 22
0701-82 00 35

Stockholm

Sarah Gustavsson

Sarah Gustavsson

Brandingenjör, Civilingenjör brandteknik

sarah.gustavsson@briab.se

018-430 30 82
0732-44 66 62

Uppsala

Stefan Anglerfjord

Stefan Anglerfjord

Utförandekontrollant

stefan.anglerfjord@briab.se

08-406 66 28
0732-55 51 48

Stockholm

Stefan Nilsson

Stefan Nilsson

Brandskyddsprojektör

stefan.nilsson@briab.se

08-406 66 04
0706-80 39 96

Stockholm

Stina Dufva

Stina Dufva

NXT-trainee

stina.dufva@briab.se

010-203 83 89
0768 32 57 01

Gävle

Tomas Blomqvist

Tomas Blomqvist

Brandinspektör

tomas.blomqvist@briab.se

0737-75 75 25

Stockholm

Tove Rydén Sonesson

Tove Rydén Sonesson

Civilingenjör riskhantering

tove.ryden.sonesson@briab.se

010-20 38 333
0761-36 74 36

Malmö

Valentyna Larsson

Valentyna Larsson

Brandskyddsprojektör, ventilationsspecialist

valentyna.larsson@briab.se

08-410 985 44
0708-55 57 97

Stockholm

Här finns vi

Stockholm

Magnus Ladulåsgatan 65
118 27 Stockholm

Växel 08-410 102 50
info@briab.se

Uppsala

Dragarbrunnsgatan 78 B
753 20 Uppsala

Växel 018-430 30 80
info@briab.se

Göteborg

Norra hamngatan 4
Box 2127
403 13 Göteborg

info@briab.se

Norrköping

Slottsgatan 116, plan 2
602 22 Norrköping

info@briab.se

Falun/Borlänge

Åsgatan 12
791 71 Falun

info@briab.se

Gävle

Kyrkogatan 23
803 11 Gävle

Växel 010-20 38 380
info@briab.se

Malmö

United Spaces STUDIO
Nordenskiöldsgatan 24
211 19 Malmö.

Sök jobb

Vi på Briab växer hela tiden och därför söker vi skarpa hjärnor med varma hjärtan som kan tillföra vår verksamhet kunnande och energi. Vill du vara med och bygga Briab till det ledande företaget inom Riskhantering i Norden? Klicka då vidare och se vad vi letar efter just nu. Men oavsett det, så ta kontakt eller skicka in information om dig. För, som sagt, vi växer hela tiden.
  • CV, personligt brev med mera
    Dra filer hit eller